Domky

POBYTY NA FARMĚ

Toužíte po klidné bezpečné dovolené v nádherné přírodě, v místě, kde potkáte spíše stádo srnek nebo daňků než další turisty? Chcete se potkat jen s malou uzavřenou skupinkou lidí, kteří milují přírodu a jsou podobně naladěni jako vy?  To je dovolená u nás na Ekofarmě Čapí letka ♠♠♠

Ubytování je přímo v areálu farmy, ve dvou zděných, dřevem obložených domcích Kravka a Koník nebo v mobildomku Žabka,v maringotkce Včelka a dřevěném tiny domku Ovečka. Podrobný popis jednotlivých domků, aktuální fotografie a volné termíny najdete na stránce Soběstačné ženy – Pobyty na farmě

Z domků je výhled přímo na pastviny krav, koz a ovcí. Součástí vybavení domků je i domácí kosmetika a drogerie, kterou si budete moci během pobytu dobře vyzkoušet. V ceně pobytu je každý den čerstvě nadojené mléko, několik vajíček a sýr dle vašeho výběru.

Skvělou novinkou jsou zahrádky u každého domečku, kde pro vás pěstujeme zeleninu, drobné ovoce, bylinky. Během pobytu tak můžete zahrádkařit na „své vlastní“ zahrádce, zalévat, vytrhávat plevel, s láskou se starat o rostlinky a samozřejmě sklízet úrodu:-)

Hribatko a chatka

Velký farmář

Počet nocí:  7 – od neděle do neděle během července a srpna

Program: Během tohoto pobytu vyzkoušíte vše, co my běžně na farmě děláme. Probudí vás kokrhání kohoutů, hned z rána vás potěší výhled na zvířata přímo z vašeho domečku. Můžete se k nám přidat při krmení zvířátek a při dojení koz. Posnídáte čerstvé mléko a domácí sýr. Můžete trávit čas v ohradě u koz nebo ovcí, udělat si táborák, zažít život na farmě. Přitom budete mít dostatek času i na výlety po okolí, autem, na kole nebo pěšky.

Cena pobytu Velký farmář zahrnuje: 

 • 7 nocí ubytování (včetně lůžkovin)
 • každý večer čerstvé potraviny z farmy (mléko, 5 vajíček, jogurt nebo sýr nebo tvaroh)
 • kosmetiku vyrobenou na farmě k volnému použití (deodorant, mýdlo, tuhý šampon na vlasy, pleťový krém)
 • 2x ruční dojení koz s instruktáží (vysvětlíme vám, jak kozu podojit, vyzkoušíte si a vlastnoručně nadojené mléko ochutnáte – přírodní nebo v čerstvě uvařené kávě)
 • dojení kravičky Jersey
 • sbírání vajíček u slepic
 • 1x kydání hnoje
 • 1x výrobu sýra, který zvládnete snadno vyrobit i doma
 • výrobu jedlé pasty na zuby z přírodních ingrediencí
 • prohlídku zahrady s jedlými keři a rostlinami, prohlídku starého sadu
 • prohlídku farmy s představením zvířat
 • společný výlet na nádhernou koňskou pastvinu s magickými balvany

Cena při pobytu ve zděných domcích (pro 1 až 4 osoby, cena je za celé spodní patro domku):  11 900,-Kč

Cena při pobytu v mobildomku Žabka, maringotce Včelka nebo tiny domku Ovečka (pro 1 až 2 osoby, vejdou se i 2 děti) 7900,-Kč

Příjezd na pobyt: v neděli odpoledne, kdykoliv od 16 hodin do 20h

Ukončení pobytu: v neděli do 10 hodin

Pobyt si prosím rezervujte na emailu capiletka@seznam.cz . Pobyt a termín je váš 🙂 po odeslání rezervace a zaplacení zálohy 30% z ceny pobytu.

Hribatko a chatka

Malý farmář

Počet nocí:  2 – od pátku do neděle. Volné termíny 17. – 19. května 2024, 14. – 16. června 2024,  13. – 15.. září 2024

Program: Během tohoto pobytu nahlédnete do života na farmě. Probudí vás kokrhání kohoutů, hned z rána vás potěší výhled na zvířata přímo z vašeho domečku. Můžete se k nám přidat při krmení zvířátek a při dojení koz. Posnídáte čerstvé mléko a domácí sýr. Můžete trávit čas v ohradě u koz nebo ovcí, udělat si táborák, zažít život na farmě. Naučíte se vyrobit si sýr, jedlou zubní pastu, proniknete do tajů výroby přírodní bezvodné kosmetiky, prohlédnete si naši jedlou zahradu a poznáte zvířata na farmě a jejich život. Stihnete i výlety do okolí farmy, autem, na kole nebo pěšky.

Cena pobytu Malý farmář zahrnuje: 

 • 2 noci ubytování (včetně lůžkovin)
 • každý večer čerstvé potraviny z farmy (mléko, 5 vajíček, jogurt nebo sýr nebo tvaroh)
 • kosmetiku vyrobenou na farmě k volnému použití (deodorant, mýdlo, tuhý šampon na vlasy, pleťový krém)
 • ranní dojení koz s instruktáží (vysvětlíme vám, jak kozu podojit, vyzkoušíte si a vlastnoručně nadojené mléko ochutnáte – přírodní nebo v čerstvě uvařené kávě)
 • dojení kravičky Jersey
 • sbírání vajíček u slepic
 • 1x kydání hnoje
 • 1x výrobu sýra, který zvládnete snadno vyrobit i doma
 • výrobu pasty na zuby z přírodních ingrediencí
 • prohlídku zahrady s jedlými keři a rostlinami, prohlídku starého sadu
 • prohlídku farmy s představením zvířat

Cena při pobytu ve zděných domcích (pro 1 až 4 osoby, cena je za celé spodní patro domku):  7222,-Kč

Cena při pobytu v mobildomku Žabka, maringotce Včelka nebo tiny domku Ovečka (pro 1 až 2 osoby, vejdou se i 2 děti):  5222,-Kč

Příjezd na pobyt: v pátek odpoledne, kdykoliv od 16 hodin do 18h

Ukončení pobytu: v neděli do 15 hodin

Pobyty si prosím rezervujte na emailu capiletka@seznam.cz . Do rezervace prosím napište požadovaný termín pobytu, počet osob (v případě dětí i věk), a název domku, který jste si u nás vybrali. Pobyt a termín je váš 🙂 po odeslání rezervace a zaplacení zálohy 30% z ceny pobytu.

Pro rezervaci můžete využít i tento formulář:


  Další aktivity během pobytů:

  • během pobytu si můžete v našem obchůdku nakoupit mléčné výrobky z farmy, vajíčka, kosmetiku a drogerii  se slevou 10%
  • můžete se účastnit ranních a večerních prací na farmě spolu s námi podle libosti
  • po dohodě je možné doobjednat svezení na huculských koních (do 60kg vaší váhy, cena 500,-Kč/hod)
  • po dohodě povozíme vaše děti na shetlandských ponících (do 35kg váhy, cena 400,-Kč/hod nebo 200,-Kč/15 minut)

  Pobyt se psy nebo jinými domácími mazlíčky není s ohledem na zvířata na farmě možný.

  Pokud si chcete rezervovat pobyt nebo se zeptat na další informace, pište prosím na email capiletka@seznam.cz

  Jak jsou zařízené domky pro hosty? Fotografie a volné termíny najdete také tady

  Domek Koník a domek Kravička

  Nabízíme Vám ubytování ve 2 nově zařízených, pohodlných, zděných domcích obložených dřevem. Tyto domečky, které vypadají jako sruby a báječně se hodí do okolní krajiny, nabízejí komfort a domácí pohodu. Najdete v nich plně vybavenou kuchyňku s jídelním koutem, ložnici s manželskou postelí, v Koníkovi ještě palandu a v Kravičce kromě manželské ještě samostatnou postel s „šuplíkovou přistýlkou“, prostornou koupelnu s WC a sprchovým koutem.

  Pro letní pobyty rodin je nachystáno bydlení v celém spodním patře domku. Horní patro je otevřené pouze na společné víkendové akce:-)

  Před obytnou částí je terasa, situovaná na jihozápad, vhodná nejen k večernímu romantickému posezení.

  Domky mají svou zahrádku, ve které můžete sklízet bylinky, jahody, rybíz a angrešt, rajčata i okurku a spoustu dalších dobrot.

  Jídelní kout
  Kuchyňka domku
  Koupelna domku
  Jídelní kout a vstup do ložnice

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Podkrovi

   

   

   

   

  Mobildomek Žabka

  Mobildomek Žabka nabízí pohodlné ubytování pro 2 osoby.  Pro samostatné děti ve věku cca 6 – 12 let je v domku ještě menší dětská ložnice s palandou. 

  V Mobildomku Žabka je plně vybavená kuchyňka, pohodlné prostorné sezení v obýváku s velkými okny do 3 stran, jídelní stůl pohodlný pro 4 osoby, malá koupelna s toaletou a sprchovým koutem, samostatná ložnice s manželskou postelí, malý dětský pokojík s palandou. 

  Mobildomek je už starší, je ale útulně zařízený a užijete si v něm tu správnou dovolenkovou atmosféru.

  Také Žabka má svou vlastní zahrádku plnou bylinek, ovoce a zeleniny, abyste si užili tu pravou venkovskou dovolenou i s čerstvým jídlem.

   

  Maringotka Včelka

  Maringotka Včelka nabízí pohodlné ubytování pro 2 osoby na velké manželské posteli. 1-2 menší děti s vámi mohou spát na posteli – postel je ohraničena stěnou maringotky ze 3 stran – letiště. Standardně je v maringotce připraveno spaní pro 2 osoby.

  Koupelna k maringotce Včelka je vzdálená 15m přes malou loučku. Tato koupelna a WC bude po dobu pobytu pouze a jen Vaše, s možností ponecháním osobních věcí uvnitř během pobytu. V této koupelně jsou 2 WC, dvě sprchy a 2 umývadla.

  Tiny domek Ovečka

  Tiny domek Ovečka nabízí romantické a pohodlné ubytování pro 2 osoby na velké manželské posteli. 1 menší dítě s vámi může spát na posteli – postel má rozměry 200x180cm. Standardně je v domku připraveno spaní pro 2 osoby.

  V Ovečce je malá vybavená kuchyňka, tekoucí voda, vařič a varná konvice, lednice, jídelní koutek. Je to malinký útulný domeček, ve které je ale vše potřebné. Ovečka je jako stvořená pro romantické pobyty ve dvou, zamilujete si ji na první pohled. Vůně dřeva, příjemné zařízení, pohodlná velká postel, z oken výhled na farmu a krásné spojení s okolím – uslyšíte zpěv ptáků i bubnování deště na střechu, šumění stromů ve větru, mňoukání koček. Nadchne vás snídaně na terase zalité ranním sluncem.

  Koupelna k domku Ovečka je vzdálená 10m přes malou loučku. Tato koupelna a WC bude po dobu pobytu pouze a jen Vaše, s možností ponecháním osobních věcí uvnitř během pobytu. V této koupelně jsou 2 WC, dvě sprchy a 2 umývadla.

  Také Ovečka má svou vlastní zahrádku plnou bylinek, ovoce a zeleniny, abyste si užili tu pravou venkovskou dovolenou i s čerstvým jídlem.

   

     
     
   

   

  Storno podmínky: V případě zrušení pobytu do 14 dní před plánovaným nástupem na pobyt účtujeme storno poplatek 150,-Kč. Později než 14 dní před plánovaným nástupem na pobyt 20%, později než 3 dny před nástupem na pobyt pak 30% z celkové ceny pobytu.

   

  Pobyt je možný pouze bez psů a jiných domácích mazlíčků, děkujeme za pochopení.

  Zatím se můžete podívat, co se aktuálně u nás děje na můj Facebook