DĚTSKÉ TÁBORY 2019

DĚTSKÉ TÁBORY NA EKOLOGICKÉ FARMĚ ČAPÍ LETKA V LÉTĚ 2019

Pro děti od 6 do 15 let. Děti jsou ubytované ve zděných domcích nebo v podsadových stanech přímo na farmě, jsou v celodenním kontaktu se zvířaty, mohou pomáhat s péčí o ně.

Koňský tábor 30. 6. – 7.7. 2019  

Tábor, kde dopoledne je věnováno  jízdě na koni a odpoledne hrám. Na koních budeme nejen jezdit, ale také pomáhat s jejich přípravou na ježdění, budeme si povídat o komunikaci s koněm a učit se, jak s koněm pracovat „ze země“. Kromě koní a poníků se mohou děti starat i o další zvířata na farmě – kozy, ovce, krávy, drůbež, kočky a psy. Na tomto táboře si vyzkoušíme dojení koz, pečení chleba, budeme si povídat o léčivých bylinkách, o zvířátkách a přírodě.  V den příjezdu začínáme večeří, v den odjezdu končíme snídaní.

Celé dopoledne tráví děti s koňmi, z toho hodinu sedí každé dítě na koňském hřbetě, zbytek času pomáhají ostatním  s voděním koní a hříbat. Výuka péče o koně, pomoc s přípravou koní, voděním, večer teorie. Jezdíme do přírody na huculských koních a na shetlandských ponících, děti si během pobytu vystřídají více koní, jezdíme bez sedel, za dozoru instruktorů. Určeno pro úplné začátečníky i pokročilé jezdce 🙂 Pro děti od 6 do 15 let. Maximální hmotnost jezdce je 55kg.

Cena 4200,- Kč zahrnuje: 5x jízdu na koni, koňskou teorii, program her, ubytování v chatkách nebo podsadových stanech, stravu, pitný režim, pojištění, výlety, dozor vedoucích a zdravotníka, odměny a ceny, fotky na památku na internetu. Doprava pouze vlastní.

VELKÝ 10denní tábor – Piráti z Karibiku v termínu 10. 7. – 20. 7. 2019  

Tábor s celotáborovou hrou , kde dopoledne i odpoledne je věnováno hrám, letos dobrodružná hra Piráti z Karibiku. Zažijete nevídané! Celá naše farma a její okolí se promění na rozlehlý oceán! 🙂 Kromě hraní her se budou děti starat každý den chvíli o zvířátka, mohou se zúčastnit dojení a samy si vyzkoušet dojení koz a z nadojeného mléka si vyrobíme lahodný sýr. Vyzkoušíme pečení chleba, naučíme se poznávat léčivé rostliny, povíme si spoustu zajímavostí o přírodě a zvířatech.  Je možné objednat si 1-2 jízdy na koni. V den příjezdu začínáme večeří, v den odjezdu končíme snídaní.

Cena 4 200,-Kč zahrnuje: celé dny her, ubytování v chatkách nebo podsadových stanech, stravu, pitný režim, pojištění, výlety, dozor  vedoucích a zdravotníka, odměny a ceny, fotky na památku na internetu.  Doprava vlastní (po dohodě  je možné u tohoto turnusu zprostředkovat cestu autobusem z Prahy)

Farmářský tábor 27. 7. – 3. 8. 2019  

Tento tábor je určen hlavně milovníkům zvířátek a dětem, které si chtějí jízdu na koni zatím jen trochu vyzkoušet :-)Jezdit na koních a ponících budeme na tomto táboře 2x. Děti budou pomáhat s péčí o zvířata z farmy – kozy, ovce, 2 kravky, poníci, oslík, koně, kočky, psi, slepice, kachny, husy. Společně si vyzkoušíme dojení koz i krav a vyrobíme si jednoduchý domácí sýr. Budeme chodit vybírat vajíčka ke slepicím a pak si vajíčka uvaříme k večeři. Povíme si, jak se líhnout kuřátka. Děti názorně uvidí, jak která zvířata žijí, čím se živí. Dozví se mnoho zajímavých informací, které ani ve škole neuslyší. A hlavně vše samy zažijí 🙂 Budeme si povídat o léčivých bylinkách, o zvířátkách a přírodě, upečeme si výborný chléb a uvaříme bylinkový čaj.  Samozřejmě si zahrajeme i spoustu báječných her a půjdeme na celodenní výlet.

V den příjezdu začínáme večeří, v den odjezdu končíme snídaní. Určeno pro děti od 5 do 15 let do váhy 55kg.

Cena 3600,-Kč zahrnuje: 2x jízdu na koni, péči o zvířátka na farmě, hry, ubytování v chatkách nebo podsadových stanech, stravu, pitný režim, pojištění, výlet, dozor vedoucích a zdravotníka, odměny a ceny, fotky na památku na internetu. Doprava pouze vlastní.


O přihlášky a další informace si prosíme pište na capiletka@seznam.cz nebo jednoduše vyplňte formulář

Přidejte se k nám na Facebooku, skupina:   Tábory na Čapí letce

Pobyty na farmě pro celou rodinu v květnu, červnu, srpnu, září a říjnu 2019.

Prohlídky areálu farmy každé odpoledne v červenci a v srpnu.

Spoustu fotek z minulých táborů najdete na Rajče

Kdy už bude ta večeře? 🙂