novinky
Poslední novinky     Novější novinky     Starší novinky     Nejstarší novinky
29.4.2006
Pro Athoska přijela jeho nová panička. Loučení bylo těžké, ale jsme si jisté, že našemu malému hřebečkovi nic nechybí! Přejeme oběma hodně zdraví a společných radostných chvil.

11.3.2006
Rodinu našich zvířátek rozšířila šestiletá oslice Tatranka.

 
Login
 

Kočky

Naše kočičky byly původně městské panelákové povalečky. Máme tři "původní" – Isabelu, Cyrila (Sibiho) a Žofinku. S přesídlením na statek neměly nejmenší problém. Dnes jsou to ukázkové venkovské čičinky – chytají myšky (někdy také ptáčky, potvůrky jedny), mají mnohem atletičtější postavy než v Praze a dokonce se i dovedou poprat se sousedovic kočkou!
Na pozim 2005 jsme si pořídili ještě jednu kočičku - Divošku.

Během roku 2007 se k nám dostal ještě černobílý kocourek Elíka, kterého nám přivezli hosté, našli ho opuštěného u silnice. Rezavou Polinku dostala Lucka na začátku letních prázdnin 2008 od Terezky a Andrejky. Lucka totiž už dlouho toužila po rezavé kočičce. Je to pěkná dračice, ale milujeme jí. 

Chcete vidět, jak si malá Polinka hraje s drsným hlídačem Jackem?

Isabela (Belka)

Isabela (Belka) je černá s bílou náprsenkou. Je z koček nejstarší a jako taková si může dovolit nějaké ty nálady… Když se jí někdo nebo něco nelíbí, klidně vás kousne a odkráčí.

bela001.jpg, 9 kB

Cyrílek (Sibi)

Cyrílek je naše krásná stříbrná sibiřská kočka. Vzpomínáte si na Expedici Sibiřská kočka na jaře 2002? Ano, tak to je on!

sibi001.jpg, 9 kB

sibi002.jpg, 12 kB

Žofka

Tříbarevnou Žofku jsme zachránili od jisté smrti. Má alergii na mléko, takže byla vždy maličká a hubeňoučká. V Mokřici trochu přibrala díky kozímu mléku (kozí mléko je totiž snadno stravitelné a léčivé). Při prvním setkání je trochu plachá. Jinak je to hrozný mazel, vděčný za každé pohlazení.

zofka001.jpg, 17 kB

zofka002.jpg, 7 kB

Divoška ("kotě")

Je to ukázková vesnická mourovatá číča. Své jméno nezapře - je to lump! Zároveň ale velký mazlík, který vás chytne za srdíčko.

divoska001.jpg, 14 kB