novinky
Poslední novinky     Novější novinky     Starší novinky     Nejstarší novinky
30.1.2017
Do složky Chystané akce přidáváme termíny táborů na rok 2017.

25.1.2017
Od 1. září 2016 je Farma pro veřejnost uzavřena, budeme se na vás opět těšit v létě roku 2017. V sýrárně je možné nakupovat po telefonické nebo emailové domluvě.

 
Login
 

Kdo je Čapí letka?

Čapí letka je pojem, pod kterým si můžete představit mnoho věcí: Dospělým a příznivcům aktivní turistiky se vybaví farma s chovem huculských koní, koz a bernských salašnických psů, která nabízí ubytování v dřevem obložených domcích nebo stanech. Po celý rok mohou na farmu přijet rodiny i skupiny strávit krásný den plný nezapomenutelných zážitků, poklidnou dovolenou nebo se přihlásit na víkendový kurs jízdy na koni - koňský víkend.

Pro děti zase Čapí letka znamená skupinu kamarádů, kteří se rádi smějí a rádi si hrají. Děti s hříbátkem Společně si totiž na krásných místech ČR užíváme každého školního volna. Nováčci se během táborů mohou stát členy Čapí letky a získat „výjezdový pas“, do kterého při každé další akci dostávají razítka a zápisy a sami si do něj zapisují nebo kreslí své zážitky.

Čapí letka se věnuje po celý rok agroturistice a dětem. Proto během celého roku pořádáme různé výjezdy a akce pro děti, rodiny i skupiny (např. lyžařský výcvik v Jizerských horách, koňské víkendy v Mokřici, tradiční Velikonoce, křtiny hříbátek).

V červenci a srpnu pořádá Čapí letka tábory, na kterých se děti baví, setkávají se starými i novými kamarády, účastní her, výletů a mnoha dalších činností, které je zajímají, jako jsou například výuka jízdy na koních, cyklistika, procvičování cizích jazyků, výtvarnictví.

panorama

Čapí letka má vlastní tábořiště o rozloze 3 ha na okraji malebné vesničky Mokřice nedaleko Orlické přehrady. Bylo vybudováno v roce 2003, v souladu s přísnými hygienickými normami. kone Skládá se ze dvou dvoupatrových zděných domků s vlastní koupelnou a WC, podsadových stanů, hangárů a zděných koupelen a WC. Tábořiště je v objektu koňské farmy, kde kromě huculských koníků bydlí také oslice Tatranka, kozy s kůzlátky, pejskové, kočičky, králíci, slepice, perličky a prasátka. Farmu obývají také hodní lidé - zakladatelky Čapí letky Lucka a Marta Čápovy s Adámkem, Filípkem a Matýskem.

Teď, když už víte, co je Čapí letka, podívejte se na budoucí i proběhlé akce nebo na stránky aktivní turistiky!