novinky
Poslední novinky     Novější novinky     Starší novinky     Nejstarší novinky
12.9.2005
Banita se zúčastnila výkonnostních zkoušek. Uspěla a byla zařazena do hlavní plemenné knihy a genových rezerv huculských koní.

 
Login
 

Kdo je Čapí letka?

Čapí letka je pojem, pod kterým si můžete představit mnoho věcí: Dospělým a příznivcům aktivní turistiky se vybaví farma s chovem huculských koní, koz a bernských salašnických psů, která nabízí ubytování v dřevem obložených domcích nebo stanech. Po celý rok mohou na farmu přijet rodiny i skupiny strávit krásný den plný nezapomenutelných zážitků, poklidnou dovolenou nebo se přihlásit na víkendový kurs jízdy na koni - koňský víkend.

Pro děti zase Čapí letka znamená skupinu kamarádů, kteří se rádi smějí a rádi si hrají. Děti s hříbátkem Společně si totiž na krásných místech ČR užíváme každého školního volna. Nováčci se během táborů mohou stát členy Čapí letky a získat „výjezdový pas“, do kterého při každé další akci dostávají razítka a zápisy a sami si do něj zapisují nebo kreslí své zážitky.

Čapí letka se věnuje po celý rok agroturistice a dětem. Proto během celého roku pořádáme různé výjezdy a akce pro děti, rodiny i skupiny (např. lyžařský výcvik v Jizerských horách, koňské víkendy v Mokřici, tradiční Velikonoce, křtiny hříbátek).

V červenci a srpnu pořádá Čapí letka tábory, na kterých se děti baví, setkávají se starými i novými kamarády, účastní her, výletů a mnoha dalších činností, které je zajímají, jako jsou například výuka jízdy na koních, cyklistika, procvičování cizích jazyků, výtvarnictví.

panorama

Čapí letka má vlastní tábořiště o rozloze 3 ha na okraji malebné vesničky Mokřice nedaleko Orlické přehrady. Bylo vybudováno v roce 2003, v souladu s přísnými hygienickými normami. kone Skládá se ze dvou dvoupatrových zděných domků s vlastní koupelnou a WC, podsadových stanů, hangárů a zděných koupelen a WC. Tábořiště je v objektu koňské farmy, kde kromě huculských koníků bydlí také oslice Tatranka, kozy s kůzlátky, pejskové, kočičky, králíci, slepice, perličky a prasátka. Farmu obývají také hodní lidé - zakladatelky Čapí letky Lucka a Marta Čápovy s Adámkem, Filípkem a Matýskem.

Teď, když už víte, co je Čapí letka, podívejte se na budoucí i proběhlé akce nebo na stránky aktivní turistiky!